Bulut Ön Muhasebe Uygulamasının Temel 10 Faydası

Küçük veya mikro bir işletmeniz/şirketiniz varsa, şahıs şirketiyseniz, esnafsanız, serbest çalışan iseniz veya serbest meslek erbabı iseniz, serbest muhasebeci mali müşavirden hizmet alıyorsanız gelir giderinizi rahatça takip edip yönetmeniz, işinize hakim olmanız ve işlemlerinizi hızlı ve kolay yürütmeniz için bütçenize uygun bulut ön muhasebe uygulamaları önemli faydalar sunmaktadır. 

 Ön muhasebe süreçlerinizi basit, kolay ve hızlı yönetmeniz için Ovinot gibi kullanıcı dostu web tabanlı mobil uyumlu ‘bulut ön muhasebe uygulaması’  var. 

Ovinot gibi bir bulut ön muhasebe uygulamasının size sağlayacağı temel 10 faydayı birlikte inceleyelim: 

 

Hemen ön muhasebenizi tutmaya başlayın

Ovinot ön muhasebe uygulama üyeliğinizi bir dakika içinde hızlıca aktive eder etmez hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Hatta ilk 30 gün ücretsiz kullanabilirsiniz. Tüm ön muhasebe süreçlerinizi dijital ortama taşıma imkanına sahip olursunuz. Eski nesil masaüstü muhasebe programlarında bilgisayar olması şarttı, ayrıca kurulum, eğitim ve veri tabanı alanı gibi ihtiyaçlar da söz konusu idi. Web tabanlı mobil uyumlu yeni nesil ön muhasebe uygulamasını kullanmaya başladığınızda, önceki muhasebe verilerinizi Excel dosyası olarak bir iki dakika içinde uygulamanın içerisine aktararak, hiç veri kaybı olmadan işinize devam edebilme imkânınız bulunmaktadır.  Hayat hızlı ilerliyor, ön muhasebe uygulamaları da çağın gereği her an her yerden telefon, tablet, dizüstü ve masaüstü bilgisayar gibi tüm cihazlardan hızlıca işlem yapabilmenizi sağlıyor!

 

Basit ve kolay kullanımıyla rahat edin

Ovinot gibi bulut tabanlı ön muhasebe uygulamalarının en önemli özelliklerinden birisi de basit ve rahat olmasıdır. Excel’deki karmaşık formülleri ezberlemek ve uygulamak zorunda kalmadan çok daha pratik şekilde tüm ön muhasebe kayıtlarınızı kolayca tutmanızı sağlar.  Üstelik kullanımı için hiç eğitim almanıza da gerek yok, kullanıcı deneyim tasarımıyla özel olarak geliştirilmiş basit, kolay ve anlaşılır bir ara yüz ve yönlendirmelerle tüm fatura, gelir, gider, cari, stok, çalışan, müşteri, tedarikçi, banka, kasa, kredi kartı, ödeme, tahsilat vd. ön muhasebe işlemlerini eksiksiz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

 

İşinize hâkim olmaya başlayın

Ovinot ön muhasebe uygulaması ile süreçlerinize ve işinize daha hakim olmaya başlarsınız; ticari ve finansal verilerinizi daha sağlıklı analiz eder, kararlarınızı daha doğru alabilirsiniz. Gelir gider dengesini, kar-zarar durumunuzu, nakit akışınızı, para durumunuzu, tahsilat ve ödeme performanslarınızı her an görebilir; cari hesap ekstrelerinize anında ulaşabilir, isterseniz excell ile indirebilir veya aktarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şirket verilerini düzenli bir şekilde sisteme girmek. Böylece zaman kaybedici veri analizleri ve raporlar oluşturmayla uğraşmak yerine kahvenizi yudumlarken geçen ayın sonuçlarına bakıp yönetimsel kararlarınızı kolayca verebilir, işinize daha çok hâkim olabilirsiniz.

 

Tahsilatlarınız otomatik takip edilsin

Müşterilerinizden alacaklarınızın ve tahsilatlarınızın raporunu her an bir dakika içinde görebilirsiniz. Alacaklarınızın hatırlatmalarını belirleyeceğiniz gün ve tutar gibi kriterlere göre Ovinot müşterilerinize e-posta ile otomatik hatırlatır, sizin aramanıza gerek kalmaz. Ovinot üzerinden müşterilerinize otomatik göndereceğiniz alacak hatırlatmalarınızla birlikte, kredi kartıyla ödeme yapmaları için ödeme linki imkânı da sunarak epostalarınızı gönderirsiniz. Kredi kartıyla ödeme yapacak müşterileriniz vade farkıyla 12 aya kadar kendi kendilerine taksitlendirerek ödemelerini Ovinot üzerinden sanal pos hesabınıza anında yapabilirler.    Zamanında yapılmayan tahsilatlarınız için de aynı şekilde otomatik hatırlatma ve ödeme linki gönderme imkânınız bulunmaktadır. Böylece tahsilatlarınız hızlandırılır, tahsil ettiğiniz tutarlar artar, gecikmeler büyük oranda önlenir.. Alacaklarınızın tahsilat takibini bırakın Ovinot sizin için yapsın.

 

Cari hesaplar cepte

Müşteri, tedarikçi ve çalışan tarafında gerçekleşen faturalar, tahsilatlar, ödemeler, avanslar, iadeler gibi tüm cari hareketleri düzenli olarak uygulamaya işleyin ve her an takip edebilir olun. Böylece güncel cari bilgileriniz hakkında anlık, günlük, aylık veya arzu ettiğiniz tarih aralığında gerçekleşen hareketleri her an ve her yerden izleyebilir durumda olun. Müşterileriniz, tedarikçileriniz ve çalışanlarınızla ilişkilerinizi her zaman cebinizde taşıyın.

 

Ücretsiz kullanıcı ekleyin 

Ön muhasebe süreçlerinize dahil ettiğiniz yetkililerinizi ücretsiz olarak Ovinot’a kullanıcı olarak ekleyebilirsiniz. Böylelikle şirketinizde/işletmenizde sizin dışınızda ön muhasebe süreçlerinde işlem yapan bir yardımcınız sizin adınıza istediğiniz görevleri yerine getirebilir. Ovinot’u iş sahibi olarak sahip olduğunuz üyelikle siz kullanırken, ücretsiz olarak eklediğiniz ve yetkilendirdiğiniz ön muhasebe ve muhasebe süreçlerinizde çalışanlar da verimli şekilde işlemleri yapabilirler, işlerinizi yürütebilirler. Hangi işlem, kim tarafından, nasıl yapılmış gibi verileri veya hatalı işlem kayıtlarını her zaman takip edilebilirsiniz. 

 

Mali Müşaviriniz de rahat etsin

Ovinot Mali Müşavir Paneli ile ücretsiz olarak ekleyerek izin verdiğiniz ve yetkilendirdiğiniz Serbest Muhasebeci Mali Müşaviriniz de muhasebe verilerinize ücretsiz şekilde kolaylıkla her yerden erişebilir. Gelir ve gider kayıtlarınızı ve belgelerinize erişebilir, kayıtları kolayca görebilir, gerekli kontrollerini yapabilir. Muhasebeleşecek işlemlerinize karar vererek, gerekli kayıtları kullandığı muhasebe programına uygun Excel formatında kendi tarafına istediği her zaman çekebilir veya Defter Beyan Sistemine doğrudan beyanınızı verebilir. 

 

Sınırları kaldırın

Ovinot gibi bir yeni nesil bulut ön muhasebe uygulamasının en büyük avantajlarından biri de her yerden her an tüm cihazlardan erişime imkân vermesidir. Böylece ofise bağımlı kalmadan, seyahatte veya tatildeyken, 7/24, cep telefonu, tablet, dizüstü veya masaüstü bilgisayardan internet bağlantınız olan dünyanın her yerinden her an Ovinot’a erişebilirsiniz. İş sahibi olarak kendiniz için siz iş yapma sınırlarını ortadan kaldırdığınız gibi, yetkilendireceğiniz kullanıcılarınız ve mali müşaviriniz için de bu sınırları kaldırabilirsiniz. 

 

Mevzuat uyumluluğunu dert etmeyin

Vergi, ticaret ve sosyal güvenlik ile ilgili mükellefleri ilgilendiren yasal düzenlemelerde uygulama güncellenerek anında uyumluluk sağlanmaktadır, Bulut tabanlı ön muhasebe uygulamaları sürekli ve düzenli olarak güncellenmekte, değişen mevzuat ve uygulamalara hızlı şekilde adapte edilmektedir. Mevzuat değişikliklerinin mükellef olarak sizi ilgilendiren boyutlarına kullanmaya başladığınız andan itibaren Ovinot ile her zaman uyumlu olursunuz.

 

Sürekli destek 

Ovinot uygulamasına üye olduktan sonra  kullanımla ilgili bir bilgi ihtiyacınız veya bir sorun olduğunda müşteri hizmetlerinden her zaman destek alabilirsiniz. Ovinot üyeliğiniz sürdüğü sürece teknik destek alma hakkınız da ilave ücret talep edilmeksizin devam eder. Ovinot’u kullanırken, fatura kesme işlemlerinden, otomatik tahsilat hatırlatmalarına, cari hesap ekstrelerinden excell ile içeriye veya dışarıya kayıt aktarmaya kadar tüm işlemlerde ihtiyacınız olduğunda güler yüzlü müşteri hizmetleri ekibinden her zaman destek alabilirsiniz.

 

Ovinot’un size uygun üyelik paketlerini incelemek için lütfen buraya tıklayınız. 

İlgini Çekebilir
 • Gelir İdaresi Başkanlığından Depremde Mücbir Sebep İle İlgili Duyuru...
  Gelir İdaresi Başkanlığından Depremde Mücbir Sebep İle İlgili Duyuru...

  Deprem Nedeniyle Mücbir Sebep Hali İlan Edilen İllerdeki Muhasebeci ve Mali Müşavirler ile Arasında Aracılık ve Sorumluluk Sözleşmesi Bulunan ve Mücbir Sebep İlan Edilen Yerler Dışındaki Vergi Mük

  Devamını Oku
 • 2023 Yılında Fatura Düzenleme Zorunluluğu Olan Sınırlar ve Usulsüzlük Cezaları
  2023 Yılında Fatura Düzenleme Zorunluluğu Olan Sınırlar ve Usulsüzlük Cezaları

  2023 Yılında Fatura Düzenleme Sınırı ve Usulsüzlük Cezaları Nelerdir?

  Devamını Oku
 • Tevkifatlı Fatura Nedir?
  Tevkifatlı Fatura Nedir?

  Alım – Satım konularında, maliyet hesaplamalarında sıkça başvurulan ve hem alıcı hem de satıcı açısından önemli olan tevkifatlı fatura ve ilgili tüm ayrıntılar bu yazımızda...

  Devamını Oku
 • E-Arşiv Fatura İptali Nasıl Yapılır?
  E-Arşiv Fatura İptali Nasıl Yapılır?

  E-Arşiv Faturanın iptal veya itiraz işlemlerinin elektronik ortamda yapılabilmesi için; belgeyi düzenleyen satıcının veya alıcının GİB e-Belge Uygulamaları üzerinden iptal/itiraz talebi oluş

  Devamını Oku
 • Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur?
  Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur?

  "Şahıs Şirketi" hakkında bilmek isteyeceğiniz her başlığı kaleme aldık...

  Devamını Oku
 • En Kolay Ön Muhasebe Uygulaması : Ovinot
  En Kolay Ön Muhasebe Uygulaması : Ovinot

  Gelir gider süreçlerinizin, gelen giden faturalarınızın, ödeme ve tahsilatlarının takibi ve yönetimi gibi tüm ön muhasebe süreçleriniz Ovinot ile artık çok kolay, hızlı, güvenli; kısacası çok rahat.

  Devamını Oku
 • Ön Muhasebe Nedir?
  Ön Muhasebe Nedir?

  İş hayatınızda ticari süreçlerinizin yönetimi, en hayati konulardan biridir. Gelir ve giderlerinizin tüm kalemlerinin doğru yönetimi, sürdürülebilir bir finansal yapı açısından can kurt

  Devamını Oku
 • 2023 Yılında E-Fatura’ya Geçme Zorunluluğu Olanlar
  2023 Yılında E-Fatura’ya Geçme Zorunluluğu Olanlar

  2023 Yılında E-Fatura’ya Geçme Zorunluluğu Olanlar Kimler?

  Devamını Oku
 • Teknopark Şirketlerinin Kazançlarının %2 Kadarını Girişimlere Sermaye Olarak Yatırım Yapma Zorunluluğu
  Teknopark Şirketlerinin Kazançlarının %2 Kadarını Girişimlere Sermaye Olarak Yatırım Yapma Zorunluluğu

  Girişimlerin sermaye ihtiyacı ilk kuruluş aşamasından büyüme ve globalleşme aşamalarına kadar en önemli öncelikleri arasındadır. Yeterli sermaye ve nakit akışı girişimlerin can suyudur. Giriş

  Devamını Oku
 • Muhasebe ve Yapay Zeka
  Muhasebe ve Yapay Zeka

  Muhasebe kadim mesleklerden biri olarak binlerce yıldır sürekli değişim ve dönüşüm içinde gelişen iş dünyası ve devlet hayatının devamlılığı ve sürekliliği açısından hayati derecede önemli bir mesl

  Devamını Oku
 • Bulut Ön Muhasebe Uygulamasının Temel 10 Faydası
  Bulut Ön Muhasebe Uygulamasının Temel 10 Faydası

  Küçük veya mikro bir işletmeniz/şirketiniz varsa, şahıs şirketiyseniz, esnafsanız, serbest çalışan iseniz veya serbest meslek erbabı iseniz, serbest muhasebeci mali müşavirden hizmet alıyorsanız g

  Devamını Oku
 • Türkiye'deki esnaf sayıları ve kadın esnaf oranları
  Türkiye'deki esnaf sayıları ve kadın esnaf oranları

  Türkiye'de esnaf sayısı Ekim ayı sonu itibarıyla 2,1 milyonu geçerken, kadın esnaf sayısı da 385 bini aştı.

  Devamını Oku
 • E-Fatura & Ovinot Uygulamasının faydaları nelerdir?
  E-Fatura & Ovinot Uygulamasının faydaları nelerdir?

  Yazımızda E-Fatura ve Ovinot Uygulamasının sağladığı faydaları anlattık..

  Devamını Oku
 • VUK 535 Sayılı Tebliğ İle E-Fatura, E-Arşiv Fatura ve E-İrsaliye gibi E-Belge Uygulamalarının Zorunluluklarında Yapılan Değişiklikler ve Kapsama Dahil Edilen Yeni Mükellef Grupları
  VUK 535 Sayılı Tebliğ İle E-Fatura, E-Arşiv Fatura ve E-İrsaliye gibi E-Belge Uygulamalarının Zorunluluklarında Yapılan Değişiklikler ve Kapsama Dahil Edilen Yeni Mükellef Grupları

  22/1/2022 tarihli ve 31727 sayılı Resmî Gazete ‘de elektronik belge uygulamalarına ilişkin 509 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nde e-Fatura, e-Arşiv Fatura ve e-İrsaliy

  Devamını Oku
 • Paranın Dijitalleşmesi
  Paranın Dijitalleşmesi

  "Paranın Dijitalleşmesi" konulu sohbetimiz Dijital Türkiye TV'de...

  Devamını Oku
 • e-Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM) Nedir ve Kimler Kullanmak Zorundadır?
  e-Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM) Nedir ve Kimler Kullanmak Zorundadır?

  e-SMM hakkında en çok merak edilen sorular...

  Devamını Oku
 • e-İmza Nedir?
  e-İmza Nedir?

  e-İmza hakkında bilmeniz gereken her şey...

  Devamını Oku
 • e-Fatura ve e-SMM Arasındaki Farklar Nelerdir?
  e-Fatura ve e-SMM Arasındaki Farklar Nelerdir?

  e-Fatura ve e-SMM arasındaki farklar nelerdir?

  Devamını Oku
 • e-Makbuz (e-SMM) Keserken Dikkat Edilmesi Gerekenler?
  e-Makbuz (e-SMM) Keserken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

  e-Serbest Meslek Makbuzu keserken dikkat edilmesi gereken konuları ele aldık.

  Devamını Oku
 • VUK.509 Sayılı E-Uygulamalar Tebliği ve 5070 Sayılı E-İmza Kanunu Hakkında Bilinmesi Gerekenler
  VUK.509 Sayılı E-Uygulamalar Tebliği ve 5070 Sayılı E-İmza Kanunu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Bu yazımızda VUK.509 Sayılı e-Uygulamalar Tebliği ve 5070 sayılı e-İmza Kanunu hakkında bilinmesi gerekenleri kaleme aldık.

  Devamını Oku
 • GİB Portal, Özel Entegratör veya e-SMM Uygulamaları Arasındaki Bilinmesi Gereken Farklar
  GİB Portal, Özel Entegratör veya e-SMM Uygulamaları Arasındaki Bilinmesi Gereken Farklar

  GIB portal, özel entegratörler ve e-SMM uygulamaları üzerinden e-serbest meslek makbuzu; oluşturmak, saklamak, ibra etmek ve raporlamak mümkündür. Fakat, bu üç yapı arasında kullanım ve özelli

  Devamını Oku
 • e-Serbest Meslek Makbuzu Ne Zaman Kesilmeli?
  e-Serbest Meslek Makbuzu Ne Zaman Kesilmeli?

  Serbest meslek mensupları; işin karşılığının tahsil edildiği veya işin bittiği tarihte e-serbest meslek makbuzunu kesmekle yükümlüdür.

  Devamını Oku

Bültenimize Kayıt Olun

Yenilikleri, gelişmeleri ve sektörle ilgili önemli haberleri kaçırmayın.

Kayıt olarak KVKK Aydınlatma Metni'ni okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız.

Ovinot Yeter

Ovinot Yeter ÜCRETSİZ ÜYE OL
Bize UlaşınOvinot Whatsapp